Rektör Özlenen Özkan ve Rektör Yardımcısı Murat Turhan’ın göreve gelişiyle birlikte üniversitede birçok sorunun çözümsüz kaldığı ve rektörlük yönetiminin sorunları çözmek yerine biz güçlüyüz mesajı vererek boy boy Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilmiş fotoğrafları üniversitenin web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı öne sürülüyor.

 

Ameliyatlar Gece mi Yapılıyor?

Üniversite hastanesinde gündüz yapılan ameliyatların gece yapılmış gibi gösterilerek fazla mesai ücreti alındığı, bazı öğretim üyelerinin kollandığı, yönetimin kendisine boyun eğmeyen doktorlara ise bu mesai ücretini ödemediği vurgulanıyor.

 

Sayıştaycıları dahi şaşırtacak haksız ödeme yöntemlerin üniversitede görev yapan doktorları memnun edebilmek amacıyla yapıldığı ve kamu kaynaklarının haksız bir biçimde talan edildiği ifade ediliyor.

 

Akdeniz Üniversitesini Uluslarararası Organ Nakli Üssü Yapma Projesi Gerçek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanlış yönlendirildiği Akdeniz Üniversitesindeki organ nakli ameliyatlarının reklam içerikli olduğu ve Organ Nakli denilerek yapılan ameliyatlarda birçok ölümün olduğu ve başarısız çoğu ameliyatın yoğun bakım ünitesindeki ölüm olarak adlandırıldığı söyleniyor.

 

Üniversite Hastanesini Kim Finanse Ediyor?

Üniversite hastanesinin borçlarının silindiği, buna karşın bir bakan danışmanın Üniversite hastanesindeki tüm alım ve ihale süreçlerinde belirleyici olduğuna işaret ediliyor. Rektör Özkan ve ekibinin yalnızca Tıp Fakültesini önemsediği, kampüsü kendi içinde Tıp ve diğer fakülteler olarak ayırdığı, üniversitenin döner sermaye işlemlerinin tümünü Tıp Fakültesine bağladığı ve hatta BAP Projelerindeki kurum katkı paylarını bile kullandıkları eleştiriliyor.

 

Sorunlara Kim Perde Oluyor?

Akdeniz Üniversitesindeki onca soruna ve yerel medyaya sızan haberlere karşı siyasi destek gösterilerinin üniversiteyi bir bilinmezliğe ittiği ve kamplaşmaya yol açtığı belirtiliyor. PKK sempatizanı öğrenciler ile Ülkücü gençler arasında yaşanan gerilimler yönetememe kaynaklı gösteriliyor. 500’den fazla akademisyenlerin 2 yıldır kadro alamadığı, milliyetçi ve muhafazakar kadroların görevlerinden el çektirildiği, soruşturmalar ve cezalarla üniversite üzerinde baskı oluşturulduğu vurgulanıyor.

 

Ak Parti İl Başkanı ve Milletvekilleri Sadece Rektörü mü Dinliyor?

Eski Genel Sekreter Emre Çalışkan hakkında haksız bir soruşturma başlatıldığı, sonrasında Emre Çalışkan’ın Antalya İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanması aşamasında Rektörlüğün gösterdiği direnç Antalya ve Ankara kamuoyunun gündemini meşgul etmişti. Sonrasında Ak Parti il yönetimi ve milletvekillerinin Rektör ile çektirdikleri fotoğrafların tabandan uzak olduğu belirtiliyor. Milletvekili Mustafa Köse'nin Üniversite stadyumunda  Murat Turhan ve Ömer Özkan ile birlikte futbol maçı oynarken, cumhur ittifakına yakın öğretim üyelerine mesafe koymasına bir anlam verilemiyor.