DDK ve YÖK SORUŞTURMA BAŞLATSIN ÇIĞLIĞI

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Dekanlığın keyfi uygulamaları ve bütünleme sınav sonuçlarında yaşanan krizi, Twetter’dan #AkdenizSınıftaKaldı etiketiyle paylaşarak soruşturma açılmasını talep ettiler. Birçok tıp fakültesi öğrencisi haksız yere sınıfta bırakıldıklarını paylaşımlarıyla dile getirerek çözüm arıyorlar.

Twitter aracılığıyla yetkililere ulaşmayı hedeflediklerini belirten öğrenciler, Dekanlık ve Üniversite yönetiminin eğitim sürecini çekilmez hale getirdiğini, sorun çözen değil, sorun üreten bir yönetimin var olduğunu ifade ettiler.

YİNE AKDENİZ, YİNE ÖĞRENCİ OLAYLARI

BizimGaste olarak Akdeniz Üniversitesindeki yönetememe krizine ilişkin daha önce de birçok kez yazdık ve kamu menfaati adına da yazmaya devam edeceğiz. Rektör Özlenen Özkan’ı Antalya ve Türkiye’ye reklam etmeye çalışan üst bir aklın mevcudiyetine rağmen gerçekten de Akdeniz Üniversitesinde bir yöneteme krizi ve Tıpçı Rektör ve Tıpçı Rektör yardımcıları sendromu yaşanıyor.

Rektör Özlenen Özkan’ın ulaşılmaz tavırları ile Rektör Yardımcısı tıpçı Murat Turhan’ının buram buram ego kokan tavırları, aşağılayıcı üslubu ve ekibinin sorunlu olduğunu iddiaları yenilir yutulur cinsten değil. Üniversiteyi kendi çiftlikleri gibi yönettikleri, Rektör Yardımcısı Murat Turhan ve Tıp Fakültesi Dekanı Erol Gürpınar’a ait olan bir yazılım şirketinin ASOS isimli programını, önce Tıp Fakültesine ve sonrasında tüm üniversiteye zorunlu kılan Rektörlük yönetimini gündeme taşımıştık.  

Her ne hikmetse Akdeniz Üniversitesi Rektörlük yönetimi bildiğini okumaya devam ediyor:

Kampüs içerisinde 2 kez karşıt görüşlü öğrenci olayları yaşandı, yaralananlar oldu, üzeri örtüldü.

Kampüsteki yurtlarda öğrenci intiharları gündeme geldi, üzeri örtüldü.

Öğrenciler yemekhane ücreti ve yemekleri protesto etti, üzeri örtüldü.

Rektör Özlenen Özkan, mezuniyet töreninde yuhalandı, üzeri örtüldü.

900’den fazla öğretim üyesine 2 yıldan fazla süredir kadro yükseltmesi verilmiyor, muhatap yok.

Cumhur ittifakına yakın isimler teker teker tasfiye edildi, soruşturma açıldı, duyan yok.

FETÖ ile iltisaklı isimlerin kritik görevlere getirildiği ve hükümet karşıtlığı üretildiğine ilişkin iddialar araştırılmadı, görmezden geliniyor.   

Ve dahası….. Arşivlerde var.

Bakalım ÖSYM Başkanı için soruşturma başlatan YÖK Başkanı Erol Özvar, Akdeniz Üniversitesi içinde soruşturma başlatacak mı, yoksa suya sabuna dokunmadan görev süresini doldurmaya mı oynayacak hep birlikte göreceğiz. Ancak birilerinin Akdeniz Üniversitesindeki zulme dur demesine ihtiyaç olduğu ifade ediliyor. Bugün de Tıp öğrencileri haykırdı, Kim neyi bekliyor? soruları cevap bekliyor.

Ne güzel söylemiş Ozan:

Böyle gitmez hep bu devran
Döner gardaş bak görürsün
Boş mangalda kül savuran
Siner gardaş bak görürsün…