Bursa’daki çöp evden çıkan çocuk reklam yüzü olarak mı kullanılıyor?

Rektör Özlenen bir şekilde medyada yer almaya çalıştığı ve poz verdiği ve şov yaptığı eleştirisi yapılıyor.

Duyumlara göre İstanbul’da medya koordinatörlüğü yapmış ve Turkuaz Medya ve A Haberde çalışmış hatırı sayılır bir ailenin mensubu olan danışmanı aracılığıyla gündemde kaldığı ve PR yaptığı söylentisi konuşuluyor.

Bursa’daki çöp ev haberinde yer alan çocuğun apar topar neden Akdeniz Üniversitesine getirildiği ve medya da boy boy resimler verilmesi yanlış giden bir şeylerin üzerinin örtülmesi olarak yorumlanıyor.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Pediatri Servisi asistanlarının yoğun çabaları görmezden gelinerek Rektör hoca neredeyse her gün medyaya çıkıp çocuğun durumu hakkında bilgilendirme yapıyor.

Peki Uludağ Üniversitesi Hastanesi ya da Bursa’daki herhangi bir sağlık kurumu çöp çocuğun sağlık durumuyla ilgilenemez miydi? Rektör Özkan gerçekten Türkiye gündemine düşen her hastanın durumuyla yakından mı ilgileniyor? Rektör olduktan sonra ortaya konan bir başarı var mı? Özkan ailesinin tüm çaba ve enerjisi, üniversiteye mi yoksa iddia edildiği gibi tarım işleri ya da ucuz arazi kovalama ve satın alma işlerine mi  gidiyor?

 Akdeniz Üniversitesi Hastanesindeki sorunlara, randevu sisteminin çalışmamasına ve siyasilerin bile randevu almakta zorlandığına ilişkin şikayetleri görmezden gelen Rektör Özkan’ın üniversiteyi yalnızca Tıp Fakültesinden ibaret görme alışkanlığı devam ediyor.

 Akdeniz Üniversitesi Şifa veren üniversite mi olmuş?

 Akdeniz Üniversitesinin 40. Yıl kutlamalarına Rektör Özkan’ın yayınladığı mesaj damga vurdu. 'Öncü, cesur, çevreci, çağdaş, eşitlikçi, şifa veren' gibi sıfatların artık Akdeniz Üniversitesi’nin bir parçası olduğunu belirten Rektör Özkan muhtemelen son dönemlerde moda olan meditasyon ve ruhsal bilinçlenme çalışmalarından etkilenmiş görünüyor. Aksi halde 2016'da KHK ile kapatılan İzmir'deki Şifa Üniversitesinden bahsedilmiyor.

 Rektör Özlenen Özkan’ın kendisini şifacı ya da şifa dağıtan olarak konumlanmasına karşın, üniversite çalışanlarının 2 yıldır yaşadığı sorunlara kimin şifa olacağı ise belirsizliğini koruyor? Ne yazık ki! Antalya ve Türkiye her gün reklam izliyor, Akdeniz Üniversitesi kan ağlıyor.