Antalya Muratpaşa’da faaliyet gösteren CNP Mimarlık Limited Şirketi tarafından piyasaya karşılıksız sürülen ÇEK’ler nedeniyle 200’ün üzerinde vatandaş mağduriyet yaşadığı bildirildi. Edinilen bilgiye göre, piyasaya 1.5 milyar liranın üzerinde zarar veren firmanın KONKORDATO  ilan etmesi ise, şüpheli bulunarak MASAK göreve davet edildi.

 

Firmalar Konkordato ilan ederek insanları mağdur ediyor…

 

CNP Mimarlık Limited Şirketi piyasaya kesmiş olduğu çekleri ödeyemediği için Antalya 3.Ticaret Mahkemesine müracaat ederek, konkordato ilan edebilmek için başvuru yaptığı ve 3 aylık mühlet aldığı öğrenildi. Firmaya konkordato komiseri atandı. Mağdurların vekili olarak Av. Baran Saruhan’ın dosyaya vekalet sunduğu öğrenildi.

 

MASAK’I GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Av. Baran Saruhan, “Evet Borçlu firmanın konkordato ilan etmeye çalıştığı doğrudur. Ortada borçlu firmanın mağdur ettiği,100’ün üzerinde firma olduğu doğru. İlgili dosyaya dahil olduk. Biz 20 civarında mağdur şahıs ve şirketin vekiliyiz. Söz konusu rakamlar 1.5 Milyar’ın üzerinde. Borçlu şirket için konkordato komiserleri çalışmalarına başladı. fakat mağdur borçlular kendilerine kesilen Çek’leri başka yerlerde kullandıkları için ortaya çok fazla mağdur çıkıyor. Biz müvekkillerimizin mağduriyetine çözüm bulmak adına konkordato ilan etmeye Çalışan firma ile bağlantılı bütün firmaların incelenmesi noktasında rapor hazırlayıp, MASAK dahil ilgili devlet kurumlarına sunacağız. Borcu ödeyemiyorum, konkordato ilan ediyorum, git başının çaresine bak demek, yüzlerce mağdurun olduğu bir dosyada çok vicdani bir iş değil.” dedi.