Isparta Belediye Eski Başkanı Mehmet Aybatılı’nın cezaevindeki oğlu Hüseyin Aybatılı’nın iş insanı F. Ç.’ye tehdit ve haraketten 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı. Sahte kimlik ve sahte ev adresi beyanlarına rağmen Isparta’da bir türlü yakalanamayan Hüseyin Aybatılı’nın hakaret ve tahditten 24 bin 978 lira tazminatını da ödemediği öğrenildi. Hakkında defalarca icra işlemi başlatılmasına rağmen ödeme sağlanamazken, avukatı tarafından 5 kez taksitlendirme yapıldı.

BANKA HESAPLARI BOŞ

Isparta’nın sevilen simalarından Ali Kurt cinayeti ile de adı anılan Hüseyin Aybatılı’nın bir çok bankadan kredi çektiği, o kredilerin de ödenmediği, hesapların boş olduğu öğrenildi. Bütün hesaplarına haciz konulan Aybatılı, Gönen ilçesindeki Kasaplar Mahallesi, Okul Sokak No: 8/2 adresinde de ikamet etmediği icra dairesi tarafından tespit edildi. Nüfusu kullanılarak Antalya’nın Elmalı ilçesine nakledilen Aybatılı’nın cezaevindeki harcamaları için posta çeki kullanmadığı, elden ödeme aldığı  iddia ediliyor.

NEDEN ÖDEME YAPILMADI?

2018 yılından bu yana 24 bin 978 lira tazminat Aybatılı ailesi tarafından ödenmezken, Isparta Belediye Eski Başkanı Mehmet Aybatılı’nın alacaklı F. Ç.’yi üstü kapalı tehdit ettiği de gelen haberler arasında. Avukatı tarafından taksitlendirme yapılmasına rağmen, ödemenin neden yapılamadığı merak ediliyor. Bu durum akıllara “Aybatılı ailesi battı mı?’ sorusunu getirdi.

ŞİMDİ SORUYORUZ:

1-      HÜSEYİN AYBATILI, SAHTE KİMLİKLE ISPARTA’DA NASIL YAKALANMADI? KİMSE ONU TANIMIYOR MU?

2-      AYBATILI’NIN YAKALANMAMASI İÇİN HANGİ SİYASİ İRADE DEVREYE GİRDİ?

3-      F. Ç.’Yİ SUSTURMAK İÇİN ESNAF ODASINDAN TACİZ MESAJLARI KİMİN TALİMATIYLA GÖNDERİLDİ?

4-      ARANAN AYBATILI NASIL OLDU DA YURT DIŞINA ÇIKTI?

5-      AYBATILI AİLESİNİN EKONOMİK DURUMU ÇOK MU KÖTÜ DE ÖDEME YAPAMIYOR?

6-      BÜTÜN BANKALARIN HACİZ İÇİN SIRAYA GİRDİĞİ DOĞRU MU?

7-      HÜSEYİN AYBATILI, NEDEN ELMALI CEZAEVİNE AKTARILDI? KİMDEN, NEDEN ÇEKİNİYOR?

AYRINTILAR VE DAHA FAZLASI www.bizimgaste.com’da önümüzdeki günlerde belgeleri ile yayınlanacak.