İyi Parti Kepez İlçe Başkanı Mesut Emrah Yıldırımlar ve yönetim kurulu üyeleri, Zeytinlik Mahallesi’nde açık hava toplantısı gerçekleştirdi. Havanın soğuk olmasına aldırmayan Zeytinlik Mahalle sakinleri programa katılarak sorunlarını ve İyi Parti’den beklentilerini anlattılar. Başkan Yıldırımlar, Değerli Zeytinlik Mahalle sakinleri. Öncelikle bu soğuk havada ülkemizin gelecek yarınları için ‘görmedim, duymadım, bilmiyorum’ tavrını bir kenara bırakıp, bizlerle buluştuğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bugün Zeytinlik Mahallesi’ndeyiz. Daha önce Ahatlı Mahallesi’nde vatandaşlarımızla buluştuk. Bu güzel beraberliklerimize de devam edeceğiz. İyi Parti Kepez İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyelerimle birlikte sizlerin yanına siyaset yapmaya gelmedik. Kendimizi anlatmamıza da gerek yok. Biz sizleri dinlemeye geldik. Sizlerin yaşadığı ekonomik sıkıntıları, çaresizliklerinizi, beklentilerinizi, çözüm yollarını dinleyip, halka rağmen değil, halkla beraber siyaset yapabilmek için yola çıktık. Esnaflarımızın, kadınlarımızın, gençlerimizin, çiftçilerimizin, emeklilerimizin, EYT’li kardeşlerimizin sorunlarına vakıfız. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, her hafta bu konuları çözümleri ile birlikte anlatıyor. Biz ise, sorunları yerinde tespit etmek, bu bağlamda zengin, mutlu ve İYİ bir Türkiye’nin temellerini Kepez’den atmak için karşınızdayız” dedi.

ŞÜKÜR ETMEYİ, ÖNCE KENDİ ŞÜKÜRSÜZLERİNE ÖĞRETSİNLER

AKP’nin son günlerde gündeme getirdiği ‘şükür’ tavsiyelerinin vatandaşla alay etmekten öteye gitmeyen bir tavır olduğuna vurgu yapan Başkan Yıldırımlar, “Öncelikle sizlere uzun süredir dayatılmaya çalışılan ‘şükür’ tavsiyelerinden bahsetmek istiyorum. ‘Neymiş? Bir şükürsüzlük, bir tatminsizlik, bir karamsarlık almış başını gidiyormuş… Yani milletimizin aslında her şeyi varmış ama şükretmeyi bilmiyormuş. AKP iktidarına göre onlar her zamanki gibi ak kaşık, suçlu yine milletimizmiş. Sizere terörist, nankör demişlerdi. Kadınlarımıza ‘sürtük’ dediler. Millete ettiği hakaretler repertuarına şimdi de şükürsüzü eklediler. Milletiyle bağını tamamen koparmış şu zihniyete bir bakar mısınız? Yazıklar olsun.

Önce “sabır” dediler, baktın taş çatladı. Şimdi de şükre sığınıyorlar? Önce milleti kutuplaştırdılar, baktılar o da tutmadı; şimdi de Allah ile kul arasına girmeye çalışıyorlar? Bizim milletimiz her şartta ve her koşulda şükretmesini gayet iyi bilir. Anadolu’muzda; “Nasılsın?” sorusunun cevabı bile; “Şükür” ile başlar. O yüzden bayat tavsiyelerini artık kendilerine saklasınlar. “Yok ben illa akıl vermek istiyorum. Şükürsüzlere şükrü öğretmek istiyorum.” diyorlarsa da hay hay. O zaman mesela gidip; doymak bilmeyen yandaşlarına şükretmeyi öğretecekler!

Bizim üniversite okumuş çocuklarımız iş ararken, kendi ülkelerini terk edip yurt dışında çalışma planları kurmak zorunda bırakılırken, Mesela gidip; 5-10 maaş alan danışmanlarına şükretmeyi öğretebilirler. Mesela 15 maaş alan genel müdürlerine şükretmeyi öğretmeyi deneyebilirler! İhale arsızı müteahhitlerine şükretmeyi öğretebilirler! ATM memurlarına, pudra şekeri sevdalılarına öğretebilirler. 20 yılda ülkeyi getirdikleri vahim duruma bakın. 20 yılda kendilerini ve ülkemizi düşürdükleri acınası duruma bir bakın. Şimdi de çıkıp bir dönem daha istiyorlar. İnsanda biraz utanma olur.

Sizlere sözü bırakmadan önce önemli bir mesaj daha vermek istiyorum. Biz; kendini devlet sananlardan değil; kendini milletine adayanlardan olduğumuz için; ‘Yeter söz milletindir! diyoruz.

Biz; onlar gibi, rahmetli siyasetçilerin aziz hatıralarından siyaset devşirmek için değil; Türk’ün demokrasi sancağını, geleceğe taşımak için, ‘Yeter söz milletindir!” diyoruz.

İşte o nedenle; Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında; itibar da, güç de, zenginlikte de devletimizindir!

Söz de, karar da, yetki de milletimizindir!

Hiç merak etmeyin; Türkiye’nin ikinci asrının şafağında; Mayıslar bizimdir! Az Kaldı!” şeklinde konuştu.