İzmir’de yaşayan 46 yaşındaki Faden Aşçı, Kurban Bayramı tatilini geçirmek üzere memleketi olan Isparta’ya gelir. Mide bulantısı ve halsizlik şikayetleri ile önce Davraz Yaşam Hastanesi, sonrasında da Meddem Hastanesi aciline gider. İğne ve serum tedavisinin ardından evine gönderilen Faden Aşçı, Yalvaç ilçesinin Kumdanlı Mahallesi’ndeki akrabalarının evinde ağırlaşır.  Ambulans ile önce Yalvaç Devlet Hastanesi’ne götürülen Faden Aşçı, Isparta’ya sevk edilir. Yakınları hastayı Tıp Fakültesi yada Şehir Hastanesi’ne yatırmak için girişimlerde bulunurlar. Fakat ne hikmetse Isparta’da Meddem Hastanesi dışında hiçbir hastanenin yoğun bakımında yer olmadığı söylenir. Meddem Hastanesi’ne kaldırılan Faden Aşçı, ilk müdahalenin ardından uyutularak tedavi edilmeye başlar. Yakınları Faden Aşçı hakkında bilgi almak istediklerinde ise, görevliler tarafından ‘hastanın durumu iyiye gidiyor, değerleri düzeliyor’ açıklaması yapılıyor. 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü Meddem Hastanesi’ne yatırılan Faden Aşçı, 8 Temmuz 2023 Cumartesi günü vefat etti. Ölüm belgesinde ölüm şekli için ‘doğal ölüm’ yazılmasına rağmen, hastaneden herhangi bir açıklama yapılamaması da dikkat çekti. Ailesi Faden Aşçı’nın rahatsızlığının ne olduğunu, nasıl bir tedavi uygulandığını ve neden öldüğünü hala bilmiyor.

BABASI DA MEDDEM’DE ÖLÜMDEN DÖNMÜŞ

Ölüm sebebi hastane tarafından net olarak açıklanamayan Faden Aşçı’nın babasının da geçtiğimiz günlerde böbrek yetmezliği şikayetinden Meddem Hastanesi’ne yattığı ve tedavinin yeterli görülmemesinden dolayı aile tarafından Tıp Fakültesi’nde tedavisine devam ettirildiği öğrenildi. Ailenin konu ile alakalı Sağlık Bakanlığı’na şikayet edeceği gelen haberler arasında.

www.sikayetvar.com’da 4 sayfa MEDDEM şikayeti

‘Şikayet var’ isimli internet sitesinde Meddem Hastanesi hakkında 4 sayfa hasta ve hasta yakınlarının şikayetlerinin olması da dikkat çekiyor. Konu ile ilgili hastane yetkililerinin nasıl bir açıklama yapacağı da merak ediliyor.

İŞTE MEDDEM HASTANESİ İLE İLGİLİ ŞİKAYETLER: