CHP'de krize neden olan liste kurbanlarından Önder Kurnaz, istifa etmeyi düşünmediğini belirterek, "Partimin emrindeyim, çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi. Önder Kurnaz, CHP Genel Merkezi'nin onaylı Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Adaylardı listesinin 1'inci sırasında yer alıyordu. Genel Başkan Özgür Özel'in Antalya'ya gelişinden saatler önce görevden alınan CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, 1'incüi sıra adayı Önder Kurnaz'ın ismini silerek yerine vergi başmüfettişi Erkan Çelik'i yazmıştı.

Listeden adının silinmesinden sonra kulislerde CHP'den istifa edeceği iddiaları konuşulan Kurnaz, Genel Başkan Özgür Özel'le konuştuğunu belirterek, "Benim meclis üyeliği ile ilgili bir talebim olmadı. Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Aday listesinde birinci sırada olmam genel merkezin takdiri. Listeden adım çıkartıldı, kalmış olsaydım Muratpaşa ilçemiz ve belediye çalışmalarımız için güzel çalışmalara imza atacaktım, olmadı. İstifayı düşünmüyorum. Partimin emrindeyim, çalışmalarımıza davam edeceğiz" şeklinde konuştu.

MUSTAFA DÜZENLİ ÜVEY EVLAT MI?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nden gelen listenin değiştirilmesinin ardından Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin görevden alınırken, listede adı bulunan ve partiye çocukluğundan bu yana emek veren isimlerin başında yer alan Mustafa Düzenli'nin de adı çıkarılmıştı. Özellikle sosyal medya hesaplarından 'örgütün vicadını' olarak değerlendirilen Halil Şahin için partililer, "Mustafa Düzenli partimize her zaman emek verenlerin başında yer almıştı. O bizim örgütümüzün vicdanı değil mi?" diye serzenişte bulundular